Luottamusmiehet

JHL-yhdistyksemme paikallinen edunvalvonta perustuu yhdistyksen jäsenten keskuudesta valitun pääluottamusmiehen ja ammattialakohtaisten luottamusmiehen sekä työpaikkayhdyshenkilöiden toimintaan. Pääluottamusmiehen tukena toimii aluetoimiston toimitsijat ja tarvittaessa liiton edunvalvonta- ja oikeudellinen osasto. Luottamusmiesorganisaatiossa toimivat seuraavat henkilöt.

Pääluottamusmies
Kankus Juha
juha.kankus@riihimaki.fi
p. 040 753 4042

Kivari    
Riipinen Pia, 0400 813 179          
piia.riipinen@riihimaki.fi

Seurakunta             
Rajamäki Elina, 040 576 6040         elina.rajamaki@evl.fi

Siivous     
Mäntynen Eija, 040 586 0356
eija.mantynen@pp.inet.fi

Tekninen sopimus
Tölmälä Tuukka, 040 330 4887 
tuukka.tolmala@riihimaki.fi 

Varaluottamusmies
Leppänen Jouko, 0400 871 157 
jouko.leppanen@riihimaki.fi

Varapääluottamusmies
Myöhänen Ira
myirbe@gmail.com
p. 050 350 6987

Toimisto- ja kirjastoala            
Kokkonen Eija, 040 702 8522
eija.kokkonen(at)riihimaki.fi

Varaluottamusmies            
Kallio Päivi, 050 348 2029
paivi.kallio(at)riihimaki.fi

Varhaiskasvatus

Esi- ja perusopetuksen ohjaushenkilöstö
Pennala Jaana, 045 221 1719
jaana.pennala@gmail.com

Päiväkodit ja erityisvarhaiskasvatus
Myöhänen Ira, 050 350 6987
myirbe@gmail.com

Varaluottamusmies
Kaarnalehto Piia
piia.kaarnalehto@riihimaki.fi

Perhepäivähoito
Tiina Ruokonen, 050 440 3354
tiina.ruokonen@riihimaki.fi

Varaluottamusmies
Tanja Kyllästinen, 050 440 3356
tanja.kyllastinen@riihimaki.fi

Tuntipalkkaisten sopimusala

Kaupunkitekniikka
Laine Toni, 040 529 7121
laine.toni78@gmail.com

Varaluottamusmies
Janne Suuronen
janne.suuronen@riihimaki.fi

Liikuntapalvelut TTES
Väänänen Markku, 050 374 3792 
markku.vaananen@kolumbus.fi

Rakentaminen, kunnossapito ja valaistus
Malmberg Timo, 050 572 6798
timo.malmberg@riihimaki.fi

Varaluottamusmies
Vaarala Rauno, 050 571 8209
rauno.vaarala@riihimaki.fi