Riihimäen Kunnalliset JHL ry:n hallituksen joulukuun kokouksen kokoustiedote

3.1.2023

Hallitus kokoontui Riihimäen Bar35:ssä jouluruoan merkeissä. Hyväksyttiin uudet yhdistyksemme jäsenet.

Käytiin läpi ensivuoden toimintasuunnitelman tapahtumia ja sovittiin niihin vastuuhenkilöt, jotka lähtevät tapahtumaa vetämään. Muutamia kohtia jäi vielä ilman toteuttajaa. Lasten vapputapahtuman yhdistyksen teltta, jossa myydään vaikka popparia tai jotain muuta kivaa on ilman vastuuhenkilö samoin perhepikkujoulut.

Sovimme, että jatkossa kaikkiin tilaisuuksiin joissa on tarjoilua, pyydetään osallistujilta sitova ilmoittautuminen. Tämä tarkoittaa sitä, että jos on ilmoittautunut tapahtumaan eikä ilmoita poisjäännistään, on osallistuja velvollinen maksamaan itse yhdistykselle hänen tarjoilustaan aiheutuvat kulut.

Hallitus viettää 4.2.2023 koulutuspäivän, jossa laaditaan toimintakertomus vuodesta 2022.

Hyvää Joulun aikaa kaikille!